П’ять несподіваних провісників ішемічної хвороби серця

Ішемічна хвороба серця є наслідком звуження основних артерій серця через їх закупорку атеросклеротичними бляшками. Згодом їх стає більше, і коли просвіт судини перекривається на 50% і більше, – порушується кровотік. Вчені розповіли про те, як дізнатися про початок розвитку цього порушення.

Біль в серці

Медичні фахівці назвали п’ять несподіваних провісників ішемічної хвороби серця, прояв яких вказує на початок розвитку проблеми. Так, за їх словами, однією з таких ознак ІХС, який починається може бути втрата волосся. Зокрема, дослідження 31 тисячі чоловіків і 4 тис. жінок виявило зв’язок між ранньою втратою волосся і закупоркою артерій тромбами.

У жінок ішемічна хвороба серця часто проявляється спазмами в щелепі або шиї. Також при ІХС у них погіршується стан хребетних дисків, жінки при цьому страждають болями в попереку.

Ще один маркер хвороби – складка, яка з’являється від нижньої частини мочки до вушного каналу. Такі зморшки виникають через ослаблення кровообігу, пов’язаного з закупоркою судин бляшками.

Курці на початковій стадії захворювання нерідко скаржаться на болі в ногах, – наприклад, на болі в гомілці. Може виникати і кульгавість. Звичайно, при появі цих симптомів буде доцільно звернутися до лікаря. В якості домашніх заходів потрібно більше гуляти і споживати більше овочів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ЗАХВОРЮВАННЯ СЕРЦЯ У ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК: 16 ВІДМІННОСТЕЙ

9 НЕЗВИЧАЙНИХ ОЗНАК ХВОРОГО СЕРЦЯ

ПРОДУКТИ, ЯКІ МОЖУТЬ “ВБИТИ” СЕРЦЕ

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *