П’ять ефектів зеленого чаю на здоров’я

Зазвичай, говорячи про зелений чай, всі відзначають його корисність для здоров’я. Але чим конкретно корисний цей чай, які саме ефекти він дає? Відповісти на питання відразу стає важко. До того ж лише деякі знають, що дія зеленого чаю може бути не тільки корисною і оздоровчою.

Ефект зеленого чаю: допомагає худнути. Наукові дослідження підтвердили: завдяки вмісту антиоксидантної речовини епіґаллокатехін галлату, зелений чай дійсно сприяє спалюванню жиру. Цей напій змушує жирні кислоти організму швидше перероблятися – їх метаболізм підвищується на 25%.

Ефект зеленого чаю: покращує пам’ять. Вчені Базельського університету встановили, екстракт зеленого чаю підвищує продуктивність мозку. Під час експериментів після вживання чаю люди краще справлялися із завданнями на пам’ять. Кофеїн у складі зеленого чаю діє на центральну нервову систему, практично так само збуджуючи, як і той, що присутній в каві, але у чайного його дія м’якша.

Ефект зеленого чаю: знижує тиск. Про цю властивість чаю потрібно обов’язково пам’ятати тим, хто приймає препарати від тиску. Зелений чай здатний нейтралізувати дію таких ліків.

Ефект зеленого чаю: допомагає при ревматоїдному артриті. Вчені з Університету Вашингтона встановили, що головний антиоксидант зеленого чаю (епіґаллокатехін-3-галлат) може зменшувати вираженість болю в суглобах.

Ефект зеленого чаю: заважає засвоюватися залізу. Залізо, що надходить в організм з їжею може виявитися марним через дії зеленого чаю. Компоненти напою мають властивість з’єднуватися з залізом, утворюючи субстанції, які організм не засвоює, просто виводить їх геть. Тому не варто запивати зеленим чаєм продукти, багаті залізом.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *