П’ять економних ефективних способів продовжити життя

Тривалість життя залежить не тільки від генетики, знову заявили дослідники. Фахівці переконані: навіть якщо спадковість «підкачала», здоровий спосіб життя і правильне харчування можуть допомогти не тільки не хворіти, але і довго жити.

довголіття

Зокрема, одним з науково доведених способів збільшити тривалість життя, що не вимагає витрат, є обмеження кількості споживаних калорій у дорослому віці. У тому, що такий метод працює, змогли переконатися вчені відразу двох американських науково-дослідних центрів – Національного центру вивчення приматів у штаті Вісконсін і Національного інституту старіння в Дікерсоні. Вони встановили, що обмеження калорійності раціону харчування призводить до зниження ризику померти від раку, діабету і серцево-судинних захворювань.

Вчені експериментували з макаками. Ті з особин, хто був переведений на низькокалорійний раціон у дорослому віці, жили в середньому на два-чотири роки довше інших – деякі навіть відзначили сорокаріччя, що приблизно в півтора рази більше терміну життя у приматів у неволі. Фахівці вважають, що цей принцип застосовується і до людини.

Іншим способом збільшення терміну життя дослідники вважають регулярне короткочасне голодування. Не надто довготривала відмова від їжі полегшує навантаження і тим самим продовжує активні функції мітохондрій, існування та цілісність самих клітин організму, – цей факт був підтверджений дослідженням учених з Гарвардської школи громадського здоров’я імені Чана в Бостоні.

Британські вчені, в свою чергу, довели, що людині допомагає прожити довше освіченість і ерудиція. За словами фахівців, вища освіта в цілому сприяє більш глибокій усвідомленості свого існування і меншій залежності від нездорових звичок. Кожен рік навчання в коледжі або університеті додає людині одинадцять місяців життя, стверджують науковці.

Крім цього канадські наукові фахівці з Університету Макмастера назвали одним з найефективніших механізмів довголіття фізкультуру – фізичну активність і вправи. Люди, які витрачають на фізичні вправи мінімум півгодини в день, або багато ходять пішки, набагато рідше піддаються серцево-судинних захворювань і саме в цьому плані менше схильні ймовірності померти від інфаркту або інсульту, констатували дослідники з Канади.

Нарешті, скоро остаточно перестане бути фантастикою ідея зупиняти старість прийомом таблеток. У серпні вчені з Університету Міннесоти в США встановили, що суміш з двох сенолітиків (протираковий препарат дазатініб плюс флаваноїд кверцетин) дозволяє на 65 відсотків знизити ризик передчасної смерті завдяки своїй властивості знищувати дефектні клітини і зменшувати запалення в організмі.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *