Психолог: невисловлений гнів веде до розвитку ракових клітин

Якщо людина переживає сильні негативні емоції, але не може дати їм виходу, це може призводити до розвитку ракових клітин в організмі.

Сум

У Нижньокамську психолог Тетяна Савельєва в рамках Школи пацієнтів прочитала лекцію для слухачів, які одужують після лікування онкологічних захворювань. Під час лекції психолог розповіла про те, що невисловлені негативні переживання, пов’язані з почуттям провини, образи, сорому, заздрості, гніву і бажання помсти сприяють зростанню ракових клітин в організмі.

“Як людині висловлювати свої емоції, якщо соціум говорить нам: “ні, кричати не можна”? Що ми робимо в таких випадках? Пригнічуємо злість», – навела приклад психолог.

За словами Тетяни Савельєвої, внутрішній гнів, що змушує людину “кипіти”, потрібно вихлюпувати за допомогою фізичних вправ. Зокрема, віджимання від підлоги або пробіжка по сходах ефективно допомагають впоратися зі злістю або бурхливим невдоволенням, зауважила психолог.

Фахівці вважає, що в першу чергу потрібно змінювати власне сприйняття поточного життя.

«Суть в тому, щоб навчитися концентруватися на хорошому, а не постійно думати про погане», – сказала Савельєва.

В кінці дня слід обов’язково згадувати про ті радощі і приємні моменти, які траплялися протягом дня, і подібний же підсумок доцільно підводити в кінці кожного тижня і місяця, додала психолог.

Крім цього, фахівець порадила стежити за своєю мовою, не «засмічувати» її словами з негативним значенням. Так, замість фрази «Не хворій!” краще говорити “одужуй!», порекомендувала психолог.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *