Профілактика здоров’я: 5 способів знизити ризик деменції

За статистикою, деменція вражає до 50 млн людей на рік. Не так давно ВООЗ випустила перші міжнародні рекомендації в цій галузі. Ці прості правила знижують ризик хвороб і допомагають вам відчувати себе краще в будь-якому віці.

Деменція

Деменція — загальний термін, який описує втрату когнітивних функцій (мислення, пам’ять, мова, здатність зосередитися, увага) і поведінкові особливості, які впливають на повсякденне життя. Один з варіантів деменції — хвороба Альцгеймера, також виділяють судинну деменцію. Ось як знизити ризик її розвитку.

1. Менше пийте

Алкоголь повільно, але вірно вбиває клітини мозку. Максимальна рекомендована доза — одна порція в день для жінок (еквівалент пляшки пива), дві — для чоловіків. Але чим менше, тим краще!

2. Займайтеся спортом

Це важливо відразу з двох причин. Спорт покращує стан серцево-судинної системи і благотворно впливає на роботу мозку. Рекомендований час тренувань – не менше 2,5 години на тиждень.

3. Не паліть

Нікотинова залежність — одна з головних причин смертності. Тютюн підвищує ризик інфаркту та деяких видів раку, а також може призвести до погіршення когнітивних функцій.

4. Вимірюйте тиск

Небезпечно регулярне підвищення тиску до 140/90 і більше.

5. Підтримуйте здорову вагу

На думку ВООЗ, здоровий ІМТ не перевищує 25. Важливо і правильно харчуватися: повноцінно, з великою кількістю овочів, фруктів і риби. Почати здоровий спосіб життя ніколи не пізно!

Джерело: Домашний очаг

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *