Продукти, які здатні підлікувати нерви і кишечник

Дієтологи назвали продукти, які однаково корисні для тіла і розуму.

Овочі

Вчені з Ірландського національного університету в Корку запевняють, що продукти, які містять багато клітковини, можуть допомогти впоратися з нервами. Адже стрес шкодить не тільки вашій психіці, але і тілу. Найбільше від цього страждають мозок і кишечник.

Нове дослідження ірландських учених довело, що «особлива дієта» легко допомагає вилікуватися від стресу і його шкідливих наслідків для вашого кишечника. Вони порадили включити в свій раціон харчування овочі, бобові та інші зернові. У них є клітковина, яка допомагає виробленню коротколанцюгових жирних кислот (SCFA) в товстому кишечнику (це знижує тривожність).

Великий стрес може викликати витончення стінок кишечника, може виникнути “синдром дірявої кишки”. При цьому бактерії, харчові білки і продукти відходів починають просочуватися в кров, від чого виникає хронічне запалення. Але цей процес можна звернути назад.

Дослідники провели експеримент за участю гризунів. Для цього піддослідних помістили в стресові умови, але при цьому, вони отримували SCFA. Тоді у мишей знижувалася тривога і покращилася робота травної системи. Так підтвердилася теорія взаємозв’язку дієти і стресом. Однак вчені досі не можуть пояснити, чому так відбувається.

– Важливо зрозуміти: чи можуть SCFA усунути симптоми розладів, які пов’язані з депресією у людей, – зазначає доктор Джон Краян, автор дослідження.

До речі, у їжі, багатої клітковиною є один великий плюс – вона перешкоджає набору надлишку маси тіла.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *