Продукти, яких слід уникати при артриті

Псоріатичний артрит є одним з найбільш поширених типів артриту: він розвивається майже у 30% людей з псоріазом. Хвороба вражає як чоловіків, так і жінок, зазвичай у віці від 30 до 50 років. На щастя, є здорові способи зменшити жорсткість і біль у суглобах, які приходять разом з псоріатичним артритом.

Дослідники виявили, що скорочення споживання цукру, молочних продуктів, глютену і деяких жирів дозволяє зменшити симптоми псоріатичного артриту. Здорове харчування з пісним м’ясом, фруктами і овочами може надати позитивний вплив і допомогти схуднути, полегшивши тиск на суглоби. Незалежно від того, яку дієту ви обираєте, важливо стежити за розміром порції і вживати широкий спектр поживних речовин. Але перед початком дієти обов’язково поговоріть з лікарем.

Продукти, яких слід уникати

Якщо вам важко відмовитися від продуктів, що викликають псоріатичний артрит, почніть з видалення однієї категорії протягом декількох тижнів, щоб побачити ефект, який вона надає на ваші симптоми. Потім пройдіть через всі категорії, щоб зрозуміти, які продукти посилюють псоріатичний артрит і яких продуктів слід уникати.

М'ясо

  • Жирне червоне м’ясо: воно очолює список, тому що викликає запалення і зменшує ефективність ліків, використовуваних для лікування псоріатичного артриту. Вибирайте пісне м’ясо замість жирного і скорочуйте порції приблизно до розміру вашої долоні. Крім того, додайте в свій раціон різні види білків – птицю, рибу і квасолю.
  • Молочні продукти: деякі люди з псоріатичним артритом не переносять молоко. Вживання молочних продуктів може засмутити шлунок, а також викликати запалення. Замініть молочні продукти на альтернативні, наприклад, продукти з вмістом сої, мигдалю і кокоса.
  • Продовження на наступній сторінці: 1 2 3

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *