Працівниці цієї професії частіше за інших хворіють на рак

Американські дослідники виявили професію, яка впливає на розвиток онкологічних захворювань у представниць прекрасної статі.

Жінка

Експерти Гарвардського університету багато років виявляли професію, яка найбільше небезпечна для жіночого здоров’я. Виявилося, що стюардеси найчастіше хворіють на онкологію.

Бортпровідниці величезну частину часу проводять у польоті, через що мають шанс обзавестися пухлиною на 15% вищий, ніж їх однолітки, які працюють в інших сферах. Найчастіше дівчата страждають від меланоми. Дослідження показують, що рак шкіри у стюардес зустрічається в 4 рази частіше.

Фахівці не можуть точно сказати, що саме викликає меланому. Але негативних фактів у роботі літнього екіпажу достатньо: космічне іонізуюче випромінювання, часта зміна часових поясів, нічні перельоти, нерегулярний розклад поясів, погана якість повітря в літаку.

Примітно, що ризик розвитку раку шкіри у стюардів набагато нижчий. А випадки меланоми у представників цієї професії зафіксовані набагато рідше, та й сама хвороба розвивається не так агресивно.

Фахівці відзначають, що згубний вплив найбільше відбивається на жінках, а не чоловіках. Вчені збираються продовжити дослідження, щоб спробувати допомогти стюардесам.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *