Половині жінок загрожують страшні хвороби

Три серйозні недуги загрожують половині жінок, в той час як у чоловіків ризик становить 33%.

Смерть

Співробітники медичного університету в Нідерландах опублікували результати дослідження, в якому говориться, що половині жінок загрожують протягом життя інсульт, хвороба Паркінсона або деменція. При цьому ризик для чоловіків становить 33%.

Дослідження почали в 1990 році, в ньому взяли участь 12 тисяч чоловіків і жінок старше 45 років. У всіх учасників до початку дослідження не було інсульту, деменції або хвороби Паркінсона. Дані про здоров’я або причини смерті учасників збирали до 2016 року.

За час дослідження близько п’яти тисяч учасників померли з різних причин. У цілому виявилося, що для жінок ризик неврологічних хвороб вище, ніж у чоловіків і вони загрожують кожній другій. Серед учасників дослідження приблизно у 1,5 була діагностована деменція у різних формах, понад 1,2 тисяч зіткнулися з інсультом, більше 250 чоловік – з хворобою Паркінсона.

Ризик розвитку всіх цих недуг зростає з віком, але при цьому для жінок в цілому вище. Правда, справа в тому, що для жінок істотно вище ризик деменції – 25%, в той час як у чоловіків він близько 13%. Що стосується інсульту і хвороби Паркінсона, то вони однаково загрожують і чоловікам, і жінкам.

Як уклали фахівці, так як для жінок старшого віку дуже високий ризик неврологічних порушень, необхідно проводити профілактику з раннього віку. Зокрема, здоровий спосіб життя і правильне харчування можуть істотно знизити ризики.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *