Перекушування перед сном загрожують смертельним захворюванням

Якщо людина приймає їжу менш ніж за дві години до сну, у неї значно підвищується ймовірність розвитку різних видів раку, встановили іспанські вчені з університету Барселони. Результати їх роботи опубліковані в International Journal of Cancer.

Їсти

«У тих людей, які вечеряють після дев’ятої години вечора, або менш ніж за дві години до сну, ризик виникнення раку грудей або простати збільшується на 25%», – повідомили іспанські дослідники.

Ними були обстежені 1800 пацієнтів, що мали онкологічний діагноз, дані цих пацієнтів порівняли з параметрами стану майже 2000 здорових осіб. Вчені спробували зрозуміти, як співвідноситься з виявленими показниками спосіб життя людей, насамперед режим харчування і сну, а також дотримання корисних звичок.

В результаті фахівці виявили, що люди, які хворіють на рак можуть вести в цілому цілком здоровий спосіб життя, але часто вони виявляються схильними до вживання якоїсь їжі в пізній час. За словами експертів, звичка перекушувати перед сном дуже шкідлива, так як з’їдена їжа активізує метаболізм, який, навпаки, повинен стихати перед нічним сном.

Рак грудей і простати пов’язаний з гормональним фоном, а гормони тісно пов’язані з циркадними ритмами. Відхід від режиму, який повинен узгоджуватися з природними біоритмами, загрожує появою гормонального зрушення, і разом з цим – несприятливими змінами в клітинах, що ведуть до раку, пояснили автори роботи.

Симптоматично, що дослідження на тваринах продемонстрували значний вплив порушень режиму харчування на здоров’я.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *