Ось що відбувається в нашому тілі, коли ми утримуємо в собі гази

Ви коли-небудь були в ситуації, коли гази, які скупчилися піддавали вас превеликому сорому і ви повинні були утримувати газ? Подивимося правді в очі — ми всі були в такій ситуації і не один раз.

Біль в животі

Спроба утримати його веде до збільшення тиску і значного дискомфорту. Накопичення кишкового газу може викликати здуття живота. В результаті частина газу всмоктується назад в кровотік і виходить при диханні.

Під метеоризмом ми маємо на увазі кишкові гази. Вони потрапляють в пряму кишку в результаті звичайних шлунково-кишкових процесів травлення. А також в результаті обміну речовин, а потім проходять через анальний отвір.

Коли ваше тіло перетравлює їжу в тонкій кишці, інгредієнти, які не можуть бути зруйновані, просуваються шлунково-кишковим трактом і в кінцевому результаті потрапляють в товсту кишку.

Частина вмісту розщеплює кишкові бактерії шляхом бродіння. Цей процес виробляє гази і побічні продукти, звані жирними кислотами, які повторно поглинаються і використовуються організмом.

Яка кількість газів є нормальною?

Дослідникам непросто змусити людей пукнути для експерименту. На щастя, десять здорових дорослих змогли підрахувати кількість газу, що виділяється в день. І ось які результати отримали дослідники:

Випробовувані ялини як зазвичай. А також їм потрібно було з’їсти близько 200 грамів будь-яких бобових, щоб збільшити виробництво газу.

Через 24 години вони виробляли середній обсяг газу 705 мл, але в діапазоні від 476 до 1490 мл на людину.

Газоподібний водень виділяється в найбільшому обсязі (361 мл на добу), а потім в вуглекислий газ (68 мл / добу). Метан, кількість якого варіювалася від 3 мл / 24 години до 120 мл / добу, проводиться тільки трьома дорослими. Інші гази, в основному азот, становили близько 213 мл / 24 години.

І чоловіки, і жінки виробляли приблизно однакову кількість газу. В середньому у них було вісім епізодів метеоризму (поодинокі пукання або серії) за 24 години. Обсяг варіювався від 33 до 125 мл. При цьому більша кількість кишкового газу виділялася протягом години після їжі.

Газ проводився під час сну. Але тільки в два рази менше, в порівнянні з днем (в середньому 16 мл / год проти 34 мл / год).

Газ в кишечнику надходить з різних джерел. Це може статися від ковтання повітря. А також через вуглекислий газ, який утворюється при змішуванні шлункової кислоти з карбонатом в тонкій кишці. Альтернативно, гази можуть утворювати бактерії в товстій кишці.

Ці гази виконують певні завдання, які впливають на здоров’я. Однак надмірне утворення газів в кишечнику може привести до здуття живота. А також сильним болям в шлунку, блювоті і т. д…

На закінчення, погані новини для тих, хто часто літає. Через зростаючий обсяг газу при більш низькому тиску в літаку, ви будете з більшою ймовірністю викидати гази, ніж на землі.

Найкраще, що ви можете зробити для свого травлення і тіла в цілому, це знаходити можливість випустити гази, якщо цього вимагає організм.

Джерело: Будете здоровы

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *