Організм: 7 органів людини, без яких можна жити

Організм людини не перестає дивувати вчених. Ця складна структура, яка має свої характерні особливості у кожного індивідуума, володіє досить цікавими характеристиками.

Апендикс

Хоча кожен з органів людини має свої певні функції, далеко не всі вони є необхідними для підтримання життя. Буває, що вони виявляються пошкодженими в результаті нещасного випадку або захворювання, а людина продовжує жити.

Хід часу й еволюційні процеси призвели до того, що деякі органи втратили свої функції, у зв’язку з чим їх видалення не позначається на якості життя пацієнта.

Чи знаєш ти, про які саме частини нашого організму йде мова? Якщо ні, то залишайся з нами. В нашій сьогоднішній статті ми познайомимо тебе з 7 органами, які перестали бути життєво важливими.

1. Мигдалини

Мигдалини являють собою частину імунної системи людини, без якої не можна жити. Хоча мигдалини захищають зовнішню частину дихальних шляхів організму від впливу різних бактерій, після 3 років життя вони перестають бути потрібними.

Деякі медичні фахівці навіть дотримуються думки, що краще видалити мигдалини ще в дитинстві для того, щоб уникнути проблем зі здоров’ям у майбутньому.

Так, найчастіше рекомендується видаляти мигдалини людям, що страждають хронічним запаленням цих органів — гострим тонзилітом (ангіна).

2. Організм і апендикс

Цей порожнистий орган, приєднаний до товстого кишечнику, розташовується в правій нижній частині живота людини.

Апендикс не бере участь в травних процесах і досі невідомо, в чому саме полягає його функція.

  • У багатьох людей апендикс дає про себе знати при розвитку запалення і інфекції, викликаючи появу апендициту. Для лікування цього захворювання необхідно видалення апендикса.
  • Втрата апендикса не викликає негативних наслідків для здоров’я пацієнта. Людина продовжує жити, як раніше.
3. Селезінка

Селезінка розташовується в черевній порожнині. Вона виконує досить важливу роботу, яка полягає в очищенні крові і допомоги організму в боротьбі з інфекціями.

Незважаючи на це, буває, що перенесені травми і захворювання призводять до видалення цього органу, а пацієнт продовжує жити.

Після хірургічного втручання по видаленню селезінки людина здатна вести звичайний спосіб життя. Однак потрібно вживати додаткові заходи для захисту організму від інфекцій.

4. Репродуктивні органи

Такі репродуктивні органи, як яєчники, матка і яєчка мають чіткі функції. Трапляється, що для лікування хронічних захворювань хірургам доводиться видаляти їх.

Як правило, такі операції здійснюються при ракових захворюваннях. В цьому випадку видалення даних органів перешкоджає подальшому поширенню ракових клітин. Буває, що видалення репродуктивних органів здійснюється для лікування інших захворювань, не тільки раку.

Втрата цих органів зазвичай не має серйозних наслідків для життя пацієнта. Йому призначається прийом гормональних препаратів з метою заповнення гормонів, вироблюваних втраченими органами.

5. Нирка

Ні в якому разі не можна заперечувати важливість нирок для життя людини. Вони відповідають за очищення крові, вироблення сечі і впливають на роботу інших органів і систем нашого організму.

Тим не менш, людина може жити, маючи лише одну з нирок. Деякі люди мають одну нирку з народження, інші втрачають цей орган з-за захворювань і травм. Нарешті, хтось зважується на донорство нирки добровільно і продовжує жити з однією ниркою. Це не небезпечно для життя.

  • Вважається, що втрата майже ніяк не позначається на тривалості життя пацієнта. Вона не призводить до серйозних негативних наслідків для його здоров’я.
  • Безумовно, в цьому випадку їй доводиться приймати додаткові заходи для профілактики появи можливих проблем зі здоров’ям.
6. Жовчний міхур

Жовчний міхур нагадує собою зелений мішечок у формі груші, розташований позаду печінки. Його основна функція полягає в скупченні і вироблення жовчі, яка бере участь у перетравлюванні їжі.

Деякі захворювання жовчного міхура (наприклад, камені або рак) змушують хірургів видаляти цей орган.

  • Незважаючи на те, що жовчний міхур бере участь у процесах травлення, його видалення не небезпечно для життя пацієнта.
  • Після операції деякі люди скаржаться на пронос і здуття живота після прийому важкої та дратівної їжі. Тому їм необхідно уважніше стежити за своїм харчуванням.
7. Шлунок

Можливо, тобі буде складно в це повірити, але це так: людина здатна жити без шлунка. Існує особливий вид хірургічного втручання, що передбачає повне видалення шлунка у пацієнта. Як правило, на такий крок медики вирішуються при наявності ракових захворювань.

Під час цієї операції стравохід пацієнта з’єднується з тонким кишечником. Після цього людина змушена харчуватися за допомогою спеціальної сироватки протягом декількох тижнів. Далі її організм адаптується до нової реальності.

  • Подібна операція досить складна, тому такі пацієнти потребують в строгому і уважному лікуванні.
  • Надалі їх організм залишається здатним перетравлювати велику частину продуктів, але порції прийнятої їжі повинні бути менше.
  • Іноді організм таких пацієнтів стикається з порушенням засвоєння деяких мікроелементів. У такій ситуації людині призначають прийом харчових добавок.

Дивовижно, правда? Кожен з нас прекрасно розуміє, як важливо уважно піклуватися про свій організм, щоб залишатися здоровим. Однак існують органи, без яких можна жити, якщо життєві обставини не залишають нам іншого вибору, крім їх видалення.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *