Одне яйце в день істотно знижує ризик інсульту

Вчені з Китаю, які працювали разом з британськими колегами, встановили в результаті спільно проведеного дослідження, що вживання всього одного курячого яйця в день істотно знижує ризик інсульту. Отримані ними дані були опубліковані в журналі Heart.

Яйця

«Вживання одного яйця в день знижує ризик інсульту на 26%», – констатували фахівці.

Зокрема, експертами медичної школи Пекінського університету проаналізували дані 500 тисяч осіб (громадяни Китаю) віком від 30 до 79 років, зібрані період з 2004 року по 2008 рік. З них автори проекту відібрали близько 420 тисяч осіб, які не мали серйозних захворювань – раку, серцево-судинних відхилень і діабету. Надалі за цими людьми вчені постійно спостерігали протягом 9 років.

В результаті фахівці з’ясували: у тих людей, які щодня їдять яйця, – істотно знижений ризик загрожують життю судинних порушень, включаючи інсульти.

«У тих, хто їсть яйця кожен або майже кожен день, на 26% нижче ризик геморагічного інсульту і на 28% нижча смертність від нього, а також на 18% менше ризик інших серцево-судинних захворювань. Наприклад, ризик розвитку ішемії у них знижений на 12% в порівнянні з тими, хто не любить яйця і не їсти їх», – повідомили дослідники.

Істотний позитивний ефект від вживання яєць щодо ризику інсульту вчені пов’язують з впливом цілого комплексу нутрієнтів, властивих цьому продукту , – добре засвоюваного білка, вітамінів, фосфоліпідів і каротиноїдів.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *