Нові дані про вплив смартфонів на здоров’я

З приводу впливу смартфонів на організм людини було висловлено чимало застережень, але все ж він поки що вивчений недостатньо, щоб робити однозначний висновок. Вчений Швейцарського інституту тропічних досліджень і громадського здоров’я Мартін Рёслі заявив про те, що випромінювання смартфонів не може провокувати розвиток раку, як іноді стверджують.

Розмовляти по телефону

Хоча у мобільних телефонів є радіочастотне випромінювання, його вплив на клітини дуже несуттєвий і не може викликати прямого пошкодження структури ДНК, пов’язаної з розвитком раку, стверджує експерт.

«У смартфонів дуже низьке радіовипромінювання, таке ж як у теле – і радіосигналів. Воно не є іонізуючим, не радіоактивне і незрівнянне з рентгенівськими променями,», – сказав Якщо в інтерв’ю Deutsche Welle.

На думку вченого, часте використання смартфона не пов’язано з виникненням пухлин головного мозку. На користь такої думки, вважає він, говорить хоча б той факт, що за останні двадцять років не відбулося жодного істотного зростання захворюваності на рак головного мозку.

З цим згоден і епідеміолог Франк де Вохт з Брістольського університету.

«Якщо б використання мобільних телефонів значно збільшувало ризик серйозних захворювань, це швидко було б виявлено за допомогою сучасних наукових методів», – зауважив фахівець.

У той же час дослідження того ж Мартіна Рёслі свідчать про те, що звичка користуватися смартфонами знижує якість пам’яті у підлітків у віці від 12 до 17 років. З’ясувалося, зокрема, що здатність підлітків запам’ятовувати інформацію, особливо абстрактної властивості, суттєво страждає через негативну дію електромагнітного випромінювання від смартфонів. При цьому, як змогли встановити фахівці, функція пам’яті під впливом радіохвиль найсильніше знижувалася, коли телефон тримали біля правого вуха.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *