Низький тестостерон: як розпізнати і що робити

Якщо гормональні збої у жінок найчастіше дуже помітні, то у чоловіків проблеми з самим чоловічим гормоном можуть довгий час не давати серйозних симптомів, але завдавати шкоди організму.

Нестача тестостерону

Головний чоловічий статевий гормон, насправді, набагато важливіший, ніж здається. Зокрема, він впливає на розвиток м’язової і кісткової маси, ріст волосся, сперми і взагалі за всі системи організму. З віком рівень тестостерону знижується природним чином, але гормональний дисбаланс може виникнути навіть у молодого чоловіка.

Ознаки низького рівня тестостерону можуть бути самими різними, але є ті, які зустрічаються найбільш часто. Перш за все, це проблеми з ерекцією, якщо вони виникають не на тлі вже діагностованих захворювань. Також при низькому рівні тестостерону знижується статевий потяг. У будь-якому випадку, відсутність ерекції це привід для того, щоб якомога швидше відвідати лікаря, так як ця проблема може бути наслідком багатьох хвороб.

Також ознакою низького рівня тестостерону є втрата волосся, поступове зменшення м’язової маси, збільшення жирових відкладень, особливо в області живота, раптова крихкість кісток, припливи, проблеми зі сном і перепади настрою. До речі, аналогічні симптоми свідчать і про гормональний дисбаланс в організмі жінки, вони нормальні в період менопаузи, але до її настання проявлятися не повинні.

Рівень тестостерону коригується з допомогою терапії, але в деяких випадках, коли рівень гормону трохи нижче норми, буває досить скорегувати харчування і спосіб життя – організм незабаром прийде в норму.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *