Не лікуємо, а калічимо: народні засоби, які зроблять здоров’ю тільки гірше

Багато хто звик вважати, що народна медицина безпечна, хоча і часто не ефективна. Але медики попереджають, що таке самолікування здатне сильно нашкодити.

Лікувальні властивості подорожника

Прийнято вважати, що народні засоби допомагають одужати, рецепти різних настоянок лікарських трав споконвіку передавалися від старших родичів. Пам’ятайте, як в дитинстві, впавши з гірки або велосипеда, бабуся говорила: «приклади листочок подорожника, ранка заживе». Але сучасна медицина категорично проти такого самолікування.

Подорожник – поширена рослина, її можна зустріти практично скрізь. Однак фахівці не рекомендують притуляти його до відкритої рани, особливо в брудному вигляді. Щоб від нього була якась користь, промийте спочатку рану, потім сам листочок, гарненько його подрібніть. Отриману кашку можна прикласти до ранки. Знову ж таки, рослина, яка росте біля дороги, принесе більше шкоди ніж користі через вміст у ній важких металів.

Ще одна традиція – прикладати до обпаленого місця олію. Прийнято вважати, що плівка, яка утворилася допоможе загоєнню. Що з цього приводу кажуть медики?

– Ні в якому разі не можна мазати опік олією. Через це створюється парниковий ефект, через що відбувається термічне ураження більш глибоких шарів дерми, – пояснює лікар-терапевт Єлизавета Кінська. – Така рана буде гоїтися довше.

Настоянки з кропиви для лікування ніг. При розширенні вен і болю в суглобах багато людей наносять на шкіру цей екстракт. Але це також шкідливо!

– Якщо застосовувати настоянку з кропиви всередину, то може статися опік шлунка. При втиранні в шкіру відбувається аналогічно. Крім того, кропива може викликати алергічну реакцію. Зазначу, що користь подібних настоїв сильно переоцінена, – пояснює лікар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *