Несумісні ліки та напої

Деякі популярні напої категорично не можна вживати разом з лікарськими препаратами. І якщо про алкоголь та антибіотики багато чули, то про інших, не менш небезпечних поєднаннях ніхто, як правило, і не здогадується. Представляємо вам 5 смертельно небезпечних коктейлів:

Ліки

1. Грейпфрутовий сік і… кілька десятків лікарських препаратів

У 1991 році канадський вчений Девід Бейлі здивував медичний світ відкриттям: сік грейпфрута в поєднанні з фелодипіном – ліками від гіпертонії, викликає передозування останнім, навіть якщо він приймався в невеликих дозах. Всьому виною – нарингін, що міститься в цьому фрукті і блокуючий в печінці фермент, що розщеплює фелодипін. У результаті препарат руйнувався повільніше, нові дози збільшували його концентрацію в організмі, через що наступало передозування.

З тих пір лікарі виявили, що більше 50 популярних ліків від різних хвороб можуть призвести до «грейпфрутового передозування». І тепер всі нові препарати випробовуються на сумісність з цим соком.

2. Енергетичні напої і ліки від нежиті

Напої

Підбадьорливий ефект енергетика часто досягається за рахунок екстракту гуарани – ця південноамериканська ліана містить потужний заряд кофеїну. Крім припливу сил і зняття сонливості, гуарана впливає на організм ще один важливий ефект: звужує судини. Дія ж крапель і спреїв від нежитю теж заснована на звуженні судин – саме тому ніс і починає дихати. Подвійний удар по кровоносній системі, при нестачі везіння або присутності в групі ризику, може привести до інсульту.

3. Аспірин і вишневий сік

Стакан несолодкого вишневого соку сам по собі може діяти, як аспірин: знімати біль і запалення, – повідомляють вчені університету охорони здоров’я США. Справа в тому, що він містить саліцилати, як і аспірин (друга назва якого – ацетилсаліцилова кислота). Ці речовини пошкоджують слизову оболонку шлунка, провокуючи появу виразки, так що краще не приймати їх разом на постійній основі.

4. Чай із звіробою і антидепресанти

Звіробій

Звіробій – одна з найпопулярніших трав в народній медицині. Її використовують не тільки для лікування ангіни і опіків, але і при боротьбі з депресивними розладами. Вчені виявили: звіробій містить хімічні елементи, які здатні полегшити загальний стан під час депресії за рахунок запобігання зворотного всмоктування клітинами мозку серотоніну – «гормону щастя». Але якщо ви вже приймаєте антидепресанти з групи інгібіторів МАО, які діють за тим же принципом, то чай із звіробою може призвести до ниркової недостатності і навіть до інфаркту.

5. Напої для лікування застуди та парацетамол

Комплексні препарати, які розчиняють у гарячій воді та п’ють від простуди, часто вже містять парацетамол. Якщо поєднувати їх прийом з звичайними таблетками парацетамолу, можна перевищити допустимі 4 грами на добу. У таких випадках руйнується печінка і настає смерть – і такі ситуації, на жаль, не рідкісні. Будьте уважні, обов’язково вивчайте склад ліків, які ви приймаєте.

Джерело: zdorovieinfo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *