На які хвороби указує денна сонливість?

Надмірна денна сонливість може повідомляти про смертельно небезпечні хвороби, а також вказувати на наближення деменції.

втома

За даними дослідження, опублікованого в журналі JAMA Neurology, надмірна любов поспати вдень у літніх людей може стати ознакою накопичення бляшок в судинах головного мозку.

Вчені пояснюють, що з віком люди стають більш сонними в денні години. Це пов’язано з пригніченням когнітивних функцій. Проте, вчені поки не розібралися, чи пов’язана гіперсомнія з патологічними процесами, які передують хворобі Альцгеймера.

У дослідженні брали участь 283 людини – всі пацієнти клініки старіння в штаті Міннесота. Добровольці були старше 70 років і не страждали від деменції. Протягом семи років учені спостерігали літніх людей, в тому числі регулярно оцінюючи ступінь їх сонливості.

Після закінчення дослідження вчені прийшли до наступних висновків: у 63 з 283 учасників була надмірна денна сонливість. Було також доведено, що цей стан також пов’язаний зі збільшенням утворення холестеринових бляшок у літніх людей. Результати дослідження показують, що люди з надмірною денною сонливістю можуть бути більш схильні до патологічних змін, пов’язаних з хворобою Альцгеймера. Дослідники також припустили, що раннє виявлення пацієнтів з надмірною денною сонливістю і лікування основних розладів сну може знизити ризик розвитку слабоумства в старості.

Зазначимо, що надмірна денна сонливість сьогодні не вважається лікарями симптомом розладу сну. За даними Національного дослідницького інституту сну, близько 20 відсотків населення планети відчувають слабкість і велику сонливість вдень. Через це вони гірше навчаються, повільніше працюють.

Симптомами гіперсомнії є постійна втома, низька енергія, дратівливість, занепокоєння, втрата апетиту, повільне мислення або мова, забудькуватість і занепокоєння.

Поради по боротьбі з пересипанням

Гіперсомнія, коли її ігнорують, може бути небезпечною для життя і небезпечною для інших. Ось чому важливо навчитися управляти денною сонливістю. Одна з речей, яку потрібно зробити, це перевіритися на апное. Це захворювання є серйозним розладом сну, коли у людини вночі періодично зупиняється дихання, змушуючи мозок прокидатися. У деяких випадках симптомом апное вважається гучне хропіння.

Порушення сну може статися через ті чи інші ліки. До речі, знеболюючі, антидепресанти і багато інших сильнодіючих ліків також можуть викликати денну сонливість. Крім того, негативно впливає надмірне вживання алкоголю.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *