Найагресивніші для шлунка напої

Деякі напої утримуючи в собі «важкі» або занадто численні інгредієнти, з засвоєнням яких система травлення може не впоратися. Першим при цьому страждає шлунок, зазначають лікарі.

Алкоголь і енергетик

Наукові фахівці склали перелік напоїв, вживання яких є серйозним випробуванням, з яким ваш шлунок може і не впоратися. У цей список увійшли наступні напої:

Алкоголь. Спиртне, терапевти вважають, виявляється найбільш агресивним для шлунка: завжди потрібно пам’ятати, що будь-який алкоголь є токсином. Тому, якщо вже не виходить не випивати зовсім, вживати алкогольні напої суворо в невеликих кількостях.

До числа особливо шкідливих вчені відносять міцні алкогольні напої, а також і ті, у яких міститься цукор та багато хімічних добавок. Позбавлені поживних речовин, але при цьому багаті калоріями і «хімією», такі напої – це удар по слизовій, а також по збалансованому мікробіому. На думку вчених, такими є напої агуарденте, амаретто, анісовий лікер, горілка, а також спиртні коктейлі з газованими напоями.

«Для приготування коктейлів часто використовують ром, текілу, джин або горілку, змішуючи їх з різними газованими напоями типу кола. Подібна комбінація робить коктейлі «калорійною бомбою» і різко підвищує концентрацію алкоголю в крові в процесі засвоєння», – розповіли медпрацівники.

Стимулюючі напої. До них відносяться тонізуючі і кофеїнозовані види – кава, чай, газовані напої. Вчені відзначили, що зловживання ними здатне викликати здуття живота і пошкоджувати слизову оболонку шлунка, приводячи до ерозій і виразок.

Енергетичні напої. Суміш алкоголю та стимулюючих компонентів напоїв у найбільш важких випадках може призвести до розвитку алкогольної коми. Також серед наслідків їх вживання – порушення травлення, розлади метаболізму, збій в механізмах сну.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *