Названо найкращі продукти для регенерації мікрофлори кишечника

Лікарі з Німеччини назвали кращі продукти для регенерації мікрофлори кишечника, особливо після антибіотикотерапії. Стаття відповідного змісту опублікована в зарубіжному журналі Apotheken Umschau.

Кишечник

Згідно з дослідженням Центру молекулярної медицини Max-Delbrück (MDC) в Берліні, мікрофлорі кишечника потрібно близько півроку, щоб в значній мірі оговтатися від антибіотикотерапії. Експерти припускають, що до 80% всіх клітин, що захищають від хвороб, знаходяться в підкладці даного органу травлення. Препарати з групи бактерицидних препаратів можуть масово порушити цей життєво важливий мікроскопічний світ. При відновленні мікрофлори кишечника не потрібно використовувати будь-які ліки. Пробіотичні продукти, що містять живі мікроорганізми, такі як молочнокислі бактерії і дріжджі, успішно відновлюють імунну систему кишечнику шляхом поселення там і витіснення небажаних мікробів. Пребіотики виконують завдання процвітання важливих кишкових бактерій.

Рекомендовані пробіотики: кисломолочні продукти, кефір, йогурт, сир, пахта, квашена капуста.

Пребіотики: зернові пластівці, хліб з цільної пшениці, висівки, фрукти і горіхи, особливо яблука і мигдаль, овочі і зелень, артишок, цибуля, часник, бобові, насіння льону.

Є також продукти, яких слід уникати при ослабленому мікробіомі кишечника. До них експерти відносять насамперед харчові вироби з білим борошном і з цукром, солодощі, фастфуд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *