Названо найкращий засіб для довголіття

Чим більше часу ми проводимо не вдома, тим це краще для нашого здоров’я. Вчені довели, що вихід на вулицю зменшує небезпеку хвороб серця, діабету другого типу і навіть стресу.

Прогулянка в лісі

Тепер це офіційно доведено: вихід на вулицю рятує життя. Регулярні прогулянки зменшують ризик діабету другого типу, підвищеного артеріального тиску, хвороб серця і навіть стресу. Дослідження за участю майже 300 млн осіб є безпрецедентним за своїм масштабом. Вчені сподіваються, що отримані ними висновки мотивують людей частіше виходити на вулицю. Ефект природи оцінили в країнах Європи, Австралії та Японії. При цьому найбільший вплив на здоров’я людини надавали зелені зони.

Мова йшла не тільки про ліси і поля, що знаходяться навколо великих міст, але і про міські парки, сквери, а також просто дерева і кущі на вулицях. Вчені порівняли здоров’я людей, які вкрай рідко стикаються з цими зеленими зонами, зі здоров’ям тих, хто буває в них частіше. Були виявлені різні переваги, що стосувалися майже всіх аспектів здоров’я. Нагадуємо, що науці і раніше була добре відома здатність природи благотворно впливати на людину, але довгостроковий вплив зелених насаджень не вивчався.

Тепер доведено, що регулярні прогулянки зменшують ризик передчасної смерті за рахунок цілого ряду чинників, починаючи від скорочення небезпеки серцево-судинних хвороб і діабету, і закінчуючи збільшенням загальної тривалості сну. Чим ближче до природи жили люди, тим нижче в них був діастолічний артеріальний тиск, рівень серцебиття і стресу.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *