Названа головна небезпека ополіскувачів для рота

Ополіскувачі для рота потрібні для того, щоб знищити бактерії у ротовій порожнині. Але деколи вони можуть бути не стільки допомагаючими, скільки небезпечними. Чим саме, розповімо в нашому матеріалі.

ополіскувач для рота

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Гарвардського університету в Сполучених Штатах Америки. Вони заявили, що ополіскувачі можуть знищити корисні бактерії в порожнині рота. Крім того, ці засоби є провокаторами діабету.

Виявилося, що за рахунок використання ополіскувачів для рота знищуються корисні бактерії, які захищають людський організм від ожиріння та цукрового діабету. При цьому ополіскувачі повинні вимивати бактерії, що викликають утворення бактеріального нальоту на зубах і провокують неприємний запах. Ті, хто застосовують ці препарати, на 55 відсотків частіше стикаються з діабетом або небезпечними стрибками рівня цукру в крові протягом трьох років після початку полоскань. Приблизно 17 відсотків учасників дослідження зіткнулися з діабетом або переддіабетом. Серед них близько 20 відсотків використовували ополіскувачі для рота.

Наголошується, що це перше дослідження, яке доводить шкоду ополіскувачів для рота. Експерти уточнили, що антибактеріальні компоненти в основному не селективні — тобто вони не націлені на якісь конкретні мікроби, а знищують всі підряд. А адже в ротовій порожнині є і корисні бактерії, які потрібні організму для захисту.

Джерело: 7mednews

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *