Медики розповіли, від яких захворювань рятує миття рук

Експерт з епідеміології в лікарні Lenox Hill Джанет Хаас і її колеги розповіли, від яких захворювань може врятувати миття рук. За словами медиків, багато людей не здогадуються про масштабність проблеми, пов’язаної з даною обов’язковою гігієнічною процедурою.

Мити руки

Як з’ясувалося, щоб захворіти, досить попадання в організм однієї норовірусної частинки, на відміну від 50-100 одиниць вірусу грипу. Згідно з дослідженням, чистячі поверхні зменшують передачу тільки максимум на 60%, в той час як миття рук може повністю здатне зупинити спалах шлунково-кишкових розладів. Гігієна також є ключовою превентивною мірою при сприйнятливості до мікробів грипу.

Діти піддаються особливому ризику зараження і передачі. В результаті цього у них може виникнути будь-яка вірусна або бактеріальна інфекція, серед яких: очні хвороби, ангіна, шкірні захворювання, інфекції легенів, сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту. Сальмонельоз здатний передаватися при дотику до зараженої тварини. Бактерії живуть у кишечнику тварин і людей і часто передаються через заражену їжу, яка не була повністю приготовлена.

Вірус Епштейна-Барр можна заробити не тільки через поцілунки, як прийнято вважати. Слина є основним винуватцем, тому об’єкти, на які заражена людина чхнув, закашлявся або помацав, можуть згодом заразити. Миття рук запобігає інфекцію, викликану вірусом Коксакі. Вірус цитомегалії несе в собі не меншу небезпеку, особливо це стосується вагітних жінок.

Гігієна врятує від зараження стафілококом. Гепатит А не викликає хронічних захворювань печінки, але призводить до шлунково-кишкових проблем, лихоманки, втоми і жовтяниці. Часто передається після відвідування громадського туалету. Стрептокок групи А також можна підхопити. В цьому ж рейтингу лямбліоз, кишкова паличка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *