Медики розвіяли популярний міф про шкоду яєць

Німецькі експерти з харчування не згодні з думкою про шкоду яєць.

Яйця

Нещодавно прозвучала думка про те, що з’їдати більше трьох яєць на тиждень шкідливо для здоров’я, про це заявили вчені з США. Німецькі фахівці в області харчування не вважають яйця настільки шкідливими.

Американські дослідники з Північно-Західного університету висловилися про те, що регулярне вживання яєць підвищує кількість холестерину, яка з’їдається людиною, що сприяє ранній смертності. Але в їх роботі було знайдено досить багато вразливих місць. І ось, в свою чергу, з думкою про шкоду постійного поїдання яєць не погодилися німецькі фахівці.

Співробітники Німецького товариства живлення і Федерального центру живлення заявили: куряче яйце – корисний продукт, і встановити верхню межу споживання яєць на сьогодні неможливо.

За словами цих експертів, підвищений рівень холестерину в організмі формується незалежно від прийому їжі, цьому сприяють клітинні порушення, мало пов’язані з тим, що людина їсть на сніданок. Ризик виникнення таких порушення залежить від балансу ліпопротеїнів низької і високої щільності, наявності гіпертонії або метаболічних відхилень, діабету та ожиріння. Обмежувати надходження холестерину з їжею необхідно лише тоді, коли рівень холестерину в крові постійно підвищується через хворобу, стверджують німецькі вчені.

Вони підкреслюють, що харчовий холестерин життєво важливий для людського організму, так як є основою для виробництва гормонів. Багато наукових спростовують вплив яєць на появу атеросклерозу. В яйцях, крім холестерину, містяться також його антагоністи – фосфоліпіди, причому в більшій кількості. Встановлено, що більшу частину холестерину з яйця організм використовує для утворення жовчі і клітинних мембран.

Джерело: Med2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *