Медики: Дефіцит вітаміну В12 можна визначити по очах

Як відомо, дефіцит вітаміну В12 небезпечний для здоров’я людини і може призвести до цілого ряду серйозних проблем. Медики розповіли, як можна визначити брак цієї біологічно активної речовини. Зробити це можна навіть по очах.

око

Вітамін В12 бере участь у виробленні еритроцитів і підтримує здоров’я нервової системи. У разі нестачі цієї речовини порушується здатність клітин доставляти в організм кисень, що може загрожувати анемією. Дефіцит вітаміну В12 перш за все виникає внаслідок неправильного харчування, а визначити його можна по очах. Проявлятися його нестача може жовтизною очного яблука, нечітким зором і смиканням ока.

Перш за все, людину має насторожити розмитий зір. Він може виникнути внаслідок пошкодження зорового нерва. Даний термін в медицині називається оптичною невропатією. Сіпання зазвичай не доставляє больових відчуттів, проте даний симптом є одним з перших, на які слід звернути увагу. Що стосується жовтизни, то тут варто звертати увагу не тільки на зміну кольору очного яблука, а і на жовтизну всіх шкірних покривів.

Заповнити недолік В12 можна вживаючи в їжу свинячу, яловичу і курячу печінку, а також баранину, м’ясо кролика, яйця, сир і скумбрію. У свою чергу досить ефективні препарати з цією речовиною пропонують також фармацевти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *