Лікар-кардіолог Клайд Янсі назвав 7 правил довгого життя

Відомий в США лікар-кардіолог Клайд Янсі склав звід рекомендацій, дотримання яких може забезпечити людині довголіття.

довголіття

Клайд Янсі запевняє, що людський організм спочатку запрограмований на довге життя. Скорочують його, в основному, нездорові звички.

Фахівець назвав правила, які, на його думку, можуть допомогти відсвяткувати свій 90-й або 100-й день народження.

Бути фізично активним. Лікар радить збільшувати фізичну активність такими вправами, як біг, плавання, інтенсивна ходьба, спортивні ігри. Кардіолог стверджує, що нестача фізичної активності позбавляє людину 4 років життя. У малорухливих людей в кілька разів частіше розвиваються серцеві захворювання або інсульт.

Контролювати холестерин. Занадто високий вміст холестерину асоціюється з появою в судинах бляшок, що збільшують ризик серцево-судинних патологій. Головне правило: не можна дозволяти холестерину підніматися вище рівня 5 одиниць.

Стежити за раціоном. Для підвищення своїх шансів на довге життя слід відмовитися від великої кількості солодкого, фастфуду і газованої води. За словами Клайда Янсі, особливо важливо споживати достатню кількість клітковини, крупи, свіжі овочі, фрукти.

Не допускати підвищення тиску. Підвищений тиск не дарма називають “тихим вбивцею”. У людей з артеріальною гіпертензією ризик інсульту вище на 40%, а ймовірність інфаркту – на 25%. Вкрай важливо контролювати тиск після досягнення віку 45 років.

Утримуватися від збільшення ваги. Лікар-кардіолог нагадав, що ожиріння є головною причиною виникнення захворювань серця та інсульту, а також здатне скоротити тривалість людського життя на 5 років.

Виконувати профілактику діабету. У разі діабету істотно підвищується ймовірність проблем з тиском, судинами, серцем, кровоносною системою. Важливо не допускати ожиріння, оскільки воно є одним з вирішальних факторів розвитку даного захворювання.

Відмовитися від куріння. В глобальному плані куріння є другим за ступенем значущості чинником смертності після гіпертонії – воно вбиває не тільки безпосередньо курців, яких робить схильними до хвороб дихальної системи та раку легенів, але й людей, які знаходяться в оточенні споживачів тютюну і страждають від пасивного куріння. Лікар Клайд Янсі заявив: через 15 років життя без куріння ризик передчасної смерті для колишнього курця стає таким же, як і для некурящої людини.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *