Лікарі спростували 5 поширених міфів про гастрит

Запалення слизової оболонки стінки шлунка або гастрит – поширене захворювання в сучасному світі. Багато хто пов’язує його розвиток з неправильним способом життя або харчування, але це не завжди правильно. Лікар-гастроентеролог Ілля Обломов розповів про найпоширеніші міфи щодо даної хвороби і спростував їх.

Біль в животі

Лікар називає перший міф, що говорить про те, що гастрит виникає від вживання шкідливої їжі. Це твердження в більшості випадків неправильне, так як фастфуд або копченості впливають на роботу серця і судин, шлунку практично не відбиваються. Запалення слизової оболонки може бути спровоковано вживанням алкоголю або тютюну. Також гастрит не передається «у спадок». За його розвиток відповідає бактерія Helicobacter pylori, вона потрапляє в організм в основному у дитячому віці, але не передається від батьків.

Ще один міф, спростований медиком, стосується суворого дієтичного харчування при гастриті. Він каже, що це не так, при хворобі важливо не відмовляти собі в якій-небудь їжі, а відмовитися від шкідливих звичок, які дійсно погіршують стан шлунка. Крім того, експерт каже, що не варто зловживати препаратами на основі аспірину. Вони розріджують кров і є профілактикою інфарктів або інсультів, але при цьому шкодять шлунку. Краще приймати препарати на основі парацетамолу, вони в цьому випадку більш безпечні.

Останній міф, що прозвучав в бесіді з журналістами – це твердження, що гастрит завжди супроводжується печією і відрижкою. Це не так, у гастриту майже немає симптомів, його виявляють тільки при аналізі стінки шлунка. При цьому він не рекомендує проводити гастроскопію у віці до 40 років, так як ймовірність виявлення захворювання в цьому випадку дуже низька.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *