Лікарі розповіли, чим небезпечне проковтування жуйки

Напевно, кожен з нас чув історії про те, наскільки небезпечно ковтати жувальні гумки. Американські лікарі детально розповіли про те, що ж все-таки відбувається в тому випадку, якщо подібне трапляється.

Жуйка

Існують популярні страшилки про те, що якщо людина випадково проковтне жуйку, то вона залишиться в її шлунку навічно. Або з неї виросте якесь моторошне новоутворення, схоже на дерево. Насправді, ковтання жувальних гумок не загрожує нашому шлунку такими лихами, але це не означає, що жуйку можна ковтати регулярно. Американські лікарі розповіли про те, що саме відбувається після проковтування цього популярного продукту.

Почнемо з того, що будь-яке вживання їжі призводить до активізації процесу переробки калорій, які потрапили в шлунок в енергію. Пережовуючи щось, ми подрібнюємо їжу на невеликі шматочки, щоб полегшити роботу шлунка, а слина надійно покриває ці фрагменти, забезпечуючи ферментами, необхідними для розщеплення. Нарешті, після проковтування, в справу вступає шлунковий сік, який також переробляє їжу. На фінальному етапі вона вже спокійно долає всю травну систему. Однак жувальна гумка цим правилам не підпорядковується, оскільки як би ретельно ми її не пережовували, на найдрібніші частинки вона не розпадається.

Потрапляючи всередину майже незайманою, жувальна гумка повторює долю інших об’єктів, які людина не може перетравити на зразок кукурудзяного або соняшникового насіння. М’язи травного тракту просто переміщують ці продукти кишкової системи, і через один-два дні вони виходять назовні. Тому жувальна гумка, природно, не приклеюється до кишечника і не залишається там навічно. Однак звичка ковтати багато жуйок може призвести до їх скупчення в травному тракті, що викликає закупорку кишечника і сильний запор. Медицині відомі подібні випадки саме через часте ковтання жуйок. Так що якщо ви випадково її проковтнули, то хвилюватися немає про що, але не робіть з цього звичку.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *