Лікарі розповіли скільки яєць можна з’їдати на Великдень

Три з’їдених яйця не повинні викликати проблеми зі здоров’ям.

Яйця

Напередодні православного свята Великодня лікарі розповіли про кількість яєць, вживання якої не принесе шкоди для здоров’я. Традиційно Великдень асоціюється в українців саме з яйцями, і часто деякі громадяни схильні об’їдатися цим продуктом.

Завідуюча консультативно-діагностичним центром “Здорове і спортивне харчування” харчування і біотехнології, кандидат медичних наук, лікар терапевт-дієтолог Катерина Бурляєва пояснює, що точна кількість яєць, яку можна їсти без шкоди для здоров’я, залежить від людини. Справа в тому, що у кожного з нас є свій раціон і від нього залежить, яка кількість яєць нам необхідна. В цілому лікарі рекомендують з’їдати половину яйця в день, оскільки цього достатньо, щоб отримати потрібну кількість мікроелементів. Але на Великдень Бурляєва дозволяє з’їсти три яйця – таке дозування буде безпечним для вашого самопочуття.

Крім того, дієтолог висловилася і щодо іншої прикраси святкового столу – паски. Буляєва підкреслила, що паска є дуже калорійним продуктом, так що не варто дозволяти собі занадто багато – нормальною кількістю буде приблизно 100 грамів.

Експерти відзначають, що в пасхальних продуктах в цілому міститься велика кількість корисних мікроелементів. Наприклад, яйця є джерелом вітаміну А, холіну, біотину, кобальту і селену. У пасках містяться вітаміни групи В, а в сирних пасках – кальцій.

Також лікарі нагадали, що не варто захоплюватися яйцями людям з панкреатитом, а після отруєнь не рекомендується їсти сир.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *