Лікарі відкрили правду про шкоду жиру на животі

Фармакологічне дослідження, проведене в США, показало свою відповідь на питання про те, чим небезпечний жир на животі. Вчені прийшли до висновку, що жирові надлишки в цій частині тіла загрожують підвищеним ризиком виникнення раку, повідомив журнал Oncogene.

шкода жиру на животі

Фахівці, що представляють Університет Штату Мічиган, розповіли про те, що люди недооцінюють загрозу їх здоров’ю, пов’язану з жировідкладенням на животі. Найбільш небезпечним, за їх словами, є вісцеральний жир, який аккумулюється навколо життєво важливих органів всередині черевної порожнини (печінка, кишечник, підшлункова залоза). Медики вважають, що саме через жир звичайні клітини цих органів трансформуються в ракові.

Даний висновок базується на результатах експериментів з мишами, які отримували корм з високим вмістом жирів, а також піддавалися впливу ультрафіолету. Вчені виявили, що зростаюча через калорійне харчування вісцеральна жирова тканина у тварин сприяла активному виробленню організмом речовин, що спонукають клітини накопичуватися в ракові пухлини.

Раніше дослідники з Клініки Майо висловлювалися про те, що накопичення жиру в області живота має специфічну природу: на відміну від жировідкладення в інших зонах, ожиріння живота обумовлюється в основному, тим, що жирові клітини збільшуються в розмірах.

Учені з Швеції, в свою чергу, приходили до висновку про те, що зростання жиру в області живота пов’язане з підвищеною ймовірністю смертельно небезпечних внутрішніх кровотеч.

Джерело: MedikForum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *