Людство ніколи не переможе рак

Людство, можливо, ніколи не зможе повністю позбутися від раку. Таку думку висловили лауреати Нобелівської премії, які розробили найбільш сучасну на сьогоднішній день терапію.

Рак

Лауреати Нобелівської премії по фізіології і медицині цього року американець Джеймс Еллісон і японець Тасуку Хондзе заявили, що в майбутньому людство зможе досягти чималого прогресу в справі лікування раку, але ймовірність повної перемоги над цією підступною недугою дуже невелика. У жовтні стало відомо, що ці вчені отримають найпрестижнішу в світі наукову нагороду за їх розробки в області імунотерапії – активації натуральних природних захисних сил організму при боротьбі з пухлинами. На сьогоднішній день імунотерапія є найперспективнішим напрямком в онкології. Вчені переконані, що через кілька десятків років пухлини, які нині вважаються невиліковними будуть піддаватися зусиллям лікарів, але від раку людство не позбудеться.

В першу чергу, мова йде про ті пухлини, яким неможливо запобігти за допомогою правильного способу життя. Якщо відмова від сигарет, поліпшення харчування і зростання фізичних навантажень, а також повальна вакцинація від папіломавірусу людини можуть значно зменшити число пухлин легенів, шийки матки, кишечника, шлунка і порожнини рота, то багато інших видів раку, що мають генетичну природу, переможені не будуть. Крім того, існують злоякісні новоутворення, причина появи яких взагалі досі невідома науці.

Але хороша новина полягає в тому, що навіть якщо через якийсь час ми не зможемо лікувати пухлини, у науки з’явиться здатність переводити їх в хронічну фазу, роблячи щось на зразок діабету. А значить, пацієнти зможуть жити роки і десятиліття з раком всередині організму, який не зникає, але й не росте, тобто, не загрожує їхньому життю. Правда, для цього їм довічно доведеться приймати ліки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИНИКАЄ І РОЗВИВАЄТЬСЯ РАК?

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *