Кардіологи назвали незвичайні симптоми хвороби серця

Від зморшок на мочках вух до закруглених нігтів пальців. Медики з Німеччини назвали 6 незвичайних ознак того, що людина стала жертвою хвороб серця.

Серце

Статистика показує, що одна з чотирьох людей піде з життя через хвороби серця, але своєчасна їх діагностика буває досить скрутною. Однак існують деякі не зовсім звичайні симптоми, за якими можна розпізнати хвороби серця. До одного з них відносяться зморшки на мочках вух. Дослідження показує зв’язок між появою подібних зморшок і підвищенням ризику атеросклерозу – хвороби, при якій всередині артерій бляшки скупчуються. Відразу 40 досліджень довели наявність цього зв’язку.

Ще однією незвичайною ознакою є скупчення жиру або ксантоми під шкірою, які виникають на ліктях, колінах, сідницях і навіть повіках. Самі по собі ці ущільнення нешкідливі, але вони можуть свідчити про генетичну хворобу під назвою сімейна гіперхолестеринемія. Люди з цим станом мають надмірно високий рівень ліпопротеїдів низької щільності, які називають «поганим» холестерином. Тривогу повинні викликати і округлі нігті на пальцях. Подібне округлення викликається надмірним виробництвом тканини в організмі. Причиною цього часто буває брак доступу насиченої киснем крові до пальців. Це досить старий медичний симптом, описаний ще Гіппократом. Він говорить про те, що серце погано справляється з прокачуванням крові по організму.

До речі, відкладення жиру можуть бути помітними не тільки під шкірою, але і навколо райдужної оболонки очей. Подібного роду кільця не впливають на зір, але говорять про наявність факторів ризику коронарних хвороб серця. Хворі ясна і зуби, які випадають теж є симптомом майбутніх проблем з серцем, адже погані бактерії з рота можуть проникати в кровотік і добиратися до серця. Тривогу повинні викликати і сині губи, що свідчить про ціаноз. Якщо губи синіють не при екстремально холодній погоді, а при нормальних умовах, то з доставкою насиченої киснем крові по організму виникли проблеми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИМ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ЗАХВОРЮВАННЯ СЕРЦЯ У ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК: 16 ВІДМІННОСТЕЙ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *