З яких чоловіків виходять гарні батьки

Хочете, щоб з супутника життя вийшов хороший батько для дитини, не шукайте чоловіків-«мачо». Чим більше тестостерону у чоловіка, тим менше його цікавить навіть власне потомство, пише журнал Hormones and Behavior.

Батьки і діти

Про те, що гормони впливають на поведінку чоловіків, які стали батьками, на сторінках цього видання заявили американські дослідники з Університету Нотр-Дам в США. Згідно з їх висновком, чим нижче у чоловіка рівень статевого гормону тестостерону, тим краще він справляється з обов’язками батька.

У дослідженні вчених з США взяли участь 300 чоловіків, які тільки що стали батьками (серед них були як ті, хто став батьком вперше, так і ті, у кого вже були діти). Фахівці встановили: найчастіше брали новонароджену дитину на руках і більше про нього дбали ті чоловіки, в крові яких було зафіксовано особливо велику кількість стресового гормону кортизолу і вкрай низьку-тестостерону. Ця закономірність зберігалася щонайменше протягом трьох місяців після народження малюків.

За словами фахівців, дуже високий рівень тестостерону не дає чоловікові надходити в період турботи про немовля «по-жіночому», тобто оберігати чадо, возитися з ним, тримати на руках. Кортизол, будучи гормоном стресу, навпаки, спонукає тривожитися за потомство. Вчені відзначають, що це перше дослідження, коли наука вивчає гормональну перебудову саме у чоловіків після появи на світ дітей – зазвичай дослідників цікавлять гормони вагітних і матерів.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *