Знайдена причина передчасного старіння організму

Науковці доводять: якщо жінка існує в умовах постійного стресу, її організм за своїми фізіологічними параметрами буде на 10 років старше, ніж у жінки, яка живе без стресу.

початок старіння

Тривалий стрес додає кілька років до біологічного віку клітин людського організму. Якщо жінка є матір’ю, яка виховує хронічно хвору дитину, вона може виглядати старшою за свою ровесницю без такої дитини на 10 років. До такого висновку прийшли вчені з Університету Ньюкасла.

Ці дослідники стверджують, що стресові зміни зачіпають структуру хромосом. Вони з’ясували, що в клітинах організму жінок, доглядаючи хворих дітей, теломери в ДНК виявилися значно коротше вікової норми. Теломери впливають на цілісність ДНК у процесі клітинного поділу, і їх вкорочення вважається основною причиною старіння.

Але більш короткі теломери виявилися не єдиним відхиленням в організмі жінок, які постійно відчували стрес. В їх клітинах було зафіксовано дуже низький вміст теломерази і підвищену кількість вільних радикалів – молекул, здатних проникати всередину клітин і викликати їх пошкодження.

Чому при стресі «ламаються» клітини, точно невідомо. Вчені вважають, що причину треба шукати у змінах гормонального характеру. Гормони надниркових залоз, наприклад, відомі своєю здатністю «зламувати» ядро клітини, діючи на її геном.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *