Зміни, які відбуваються з тілом після відмови від м’яса і риби

Експерт розповіла, що станеться зі здоров’ям, якщо перестати харчуватися тваринними білками.

м'ясо

Часто в гонитві за ідеальною фігурою, люди зовсім відмовляються від м’яса. Лікарі ж категорично забороняють це робити.

– Існує вид вегетаріанських дієт, які повністю виключають з раціону харчування м’ясні продукти. Так, вони заміщають тваринний білок рослинним, але це неповноцінно! У м’ясі міститься багато потрібних для людини речовин. Але важливо правильно його готувати. Найкорисніше не смажити, а варити, тушкувати або запікати, – розповідає лікар-терапевт Інга Горошникова.

Деякі вчені провели дослідження і прийшли до висновку, що вегетаріанська дієта насправді багатьом допомагає скинути вагу, а також очистити організм. Рослинна їжа – важливий компонент будь-якого раціону харчування. Так що таку їжу їсти теж корисно. Але детоксу краще відвести не більше семи днів, після нього варто поступово вводити в раціон жирну м’ясо і рибу. Це допоможе позбутися від токсинів, знизити ризик ожиріння, гіпертонії і атеросклерозу.

Але відразу після того, як ви станете харчуватися зазвичай, скинуті кілограми можуть повернутися, якщо не правильно харчуватися. Все тому, що організм почне знову відкладати жири на випадок майбутнього голодування.

Якщо ж зовсім відмовитися від м’яса і риби, то у людини може розвинутися нестача амінокислот, цинку, заліза, кальцію, вітамінів D і В12, Омега-3.

– При серйозній нестачі білка у людини можуть виникнути проблеми з імунітетом і репродуктивною системою, – пояснює Інга Горошникова. – Так, в рослинній їжі також є залізо, але воно гірше засвоюється, ніж «тваринне». Тому в разі тривалої відмови від м’яса може виникнути анемія. Крім того, засвоюватися цьому дуже потрібному елементу заважають такі рослинні компоненти, як наприклад, танін (багато в чаї і кави), фітинова кислота (бобові, горіхи і зернові).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *