Зміни зовнішнього вигляду, які говорять про хвороби

Проблеми з нормальним функціонуванням організму так чи інакше відображаються на стані зовнішності. Про те, які зовнішні риси можуть сигналити про приховані захворювання, розповіла вчений, професор кафедри Федерального медико-біологічного агентства Росії Маргарита Корольова.

зовнішній вигляд

Зокрема, за словами експерта, певні риси зовнішності можуть вказувати на гіпофункцію щитовидної залози, а також на ниркову дисфункцію. Про дані порушення свідчать набрякле обличчя, пастозні очі, бліда шкіра. У свою чергу ознаками гіпофункції щитовидної залози (гіпотирезозу) є тьмяне і рідке волосся в сукупності з надмірною вагою. Зайва вага людини, підкреслила Корольова, загалом і в цілому виявляється стартовим майданчиком для великого комплексу хвороб, що зачіпають стан серцево-судинної системи, вуглеводного обміну і метаболічних процесів на різних рівнях.

“Дуже тривожний знак неполадок зі здоров’ям – набряклі ноги. Можливі проблеми з боку серцево-судинної і ниркової систем”, – застерегла Маргарита Корольова.

Також, на думку вченого, до розряду найбільш тривожних симптомів варто віднести гіперпігментацію на колінах і ліктях – вона часто свідчить про порушення вуглеводного обміну та схильності до цукрового діабету.

Чого можна не побоюватися, це нерівної і рельєфної поверхні нігтьових пластин. Подібні зміни в стані нігтів зазвичай говорять про нестачу мінералів та вітамінів, наприклад, кальцію – заповнити такий дефіцит нескладно за рахунок здорового раціону. Але водночас експерт зазначила, що жовті склери на нігтях (а також у білках очей) вказують на проблеми з печінкою.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *