Здоров’я по групі крові: щасливчики і невдачливі

Ми можемо змінювати свій спосіб життя в будь-яку з сторін, але не в наших силах змінити свою групу крові, обумовлену мікроскопічними речовинами, що дісталися нам від наших батьків.

кров

Ці субстанції впливають на імунну систему таким чином, що ризик деяких поширених захворювань може збільшуватися. Тому, в залежності від вашої групи крові: I (О), ІІ (А), III (В) або IV (АВ) — ви можете бути схильні до таких захворювань, як порушення роботи серця, рак і іншим.

Порушення пам’яті

IV група крові може збільшувати ризик когнітивних порушень, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Neurology. Особливо це стосується літніх людей з IV групою крові — на відміну від інших піддослідних вони стикалися з підвищеними труднощами в навчанні і запам’ятовуванні.

«Нам відомо, що IV група крові пов’язана з рівнем певних факторів згортання крові та білками крові — пояснює співавтор дослідження і професор медицини і патології при Університеті Вермонта Мері Кушман. Хоча ці дані і можуть вказати на те, чому представники IV групи крові в літньому віці частіше стикаються з когнітивними труднощами, точний механізм цієї схильності все ще не виявлено.

Рак шлунка

На цьому погані новини для людей з IV групою крові не закінчуються: ризик розвитку раку шлунка у представників цієї групи крові на 26% вище, ніж у людей з I або III групою крові, заявляє дослідження Американського журналу епідеміології (при II групі крові цей ризик вище на 20%).

Можливо, в цьому варто звинувачувати бактерією Хелікобактер пілорі. Хоча практично дві третини населення землі є носіями цієї шкідливої бактерії, люди з IV і II групами крові володіють підвищеною імунної реакцією на цю бактерію, що збільшує ризик розвитку раку, говорить співавтор дослідження і професор епідеміології з Швеції Густаф Едгрен.

Виразки шлунка

Та ж бактерія, що здатна викликати рак шлунка серед людей з IV і II групами крові, може стати причиною розвитку виразок шлунка у людей з I групою крові, йдеться в дослідженні професора Едгрена. «Ця група крові якимось чином модифікує імунологічну реакцію організму на бактерію, але ми не знаємо як саме», — додає Едгрен.

Захворювання серця

Кому варто бути вдячним своїм генам, так це I групі крові. Ваша група крові може знижувати ризик захворювань серця на 23% порівняно з людьми з інших груп крові. Цю заяву було зроблено Гарвардської школи медицини і охорони здоров’я. А ось у людей з III і IV групами крові ці підвищені ризики, додає дослідження. Вчені кажуть, що частково ця схильність пояснюється впливом групи крові на рівень запальних процесів.

Рак підшлункової залози

І знову ж хороші новини для щасливчиків з I групою крові: ваш ризик розвитку раку підшлункової залози на 37% менше, ніж у людей з іншими групами крові, йдеться в дослідженні Журналу національного інституту з вивчення раку. Знову ж таки, автори дослідження вказують на кишкову бактерію Helicobacter pylori, як можливого винуватця розвитку цього типу раку у людей не з I групою крові.

І що ж робити?

Хоча група крові може визначати ваші ризики у розвитку тієї чи іншої хвороби, ступінь їх впливу до кінця не визначений. «Краща порада — вести здоровий спосіб життя», — говорить професор Кушман. Вона радить правильно харчуватися, регулярно займатися спортом і переживати лише про ті речі, на які ви можете вплинути. Крім того, якщо у вас є підозри на захворювання серця або погіршення пам’яті, своєчасна діагностика і стабільне спостереження у свого лікаря допоможуть вам випередити можливу хворобу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *