Жінки втричі частіше, ніж чоловіки, помирають від серцевого нападу

Жінки менш добре діагностуються та лікуються, через це вони втричі частіше, ніж чоловіки помирають протягом року, від серцевого нападу, – показали дослідження шведських та англійських фахівців.

Серцеве

BBC News повідомляє, що фахівці з університету Лідса та Каролінського інституту в Стокгольмі вивчили понад 180 000 пацієнтів, які перенесли серцевий напад у Швеції у 2003-2013 роках. Вони прийшли до висновку, що жінки, які мали інфаркт, в три рази частіше помирали протягом року, ніж чоловіки.

У жінок інфаркт частіше проявляється дещо інакше, ніж у чоловіків. Замість типових болів в грудях це може викликати частіше дихання або навіть болі в області шиї. З цієї причини її можна виявити пізніше, і це, в свою чергу, посилює прогноз. Серцевий м’яз може бути більш пошкодженим через некроз у ньому, отже більший ризик смерті.

Проте останні дослідження показали, що жінки з серцево-судинними захворюваннями менш добре діагностуються та лікуються, і з цієї причини ризик смерті після серцевого нападу вищий.

Один з авторів дослідження проф. Кріс Гейл стверджує, що в досліджуваний період (10 років) у жінок з інфарктом або розвиненою коронарною недостатністю на 34 відсотки такі процедури, як обходи та стенти, використовувались рідко.

Корона́рне шунтування спирається на введення додаткових судин у серцевий м’яз при операціях з відкритим серцем для поліпшення кровообігу. Стети, у свою чергу, є “пружинами”, вставленими в артерію для поліпшення кровотоку.

Після операції дуже важливо приймати такі ліки, як статини або ацетилсаліцилову кислоту (аспірин), тому що вони знижують ризик первинного або вторинного інфаркту. Проте, результати шведських пацієнтів свідчать про те, що для жінок рідше застосовуюються ці препарати: на 24% рідше вони отримували статини і 16 відсотків. Аспірин їм менш часто вводився.

Професор Гейл стверджує, що коли жінки отримують ті ж методи лікування та ліки, різниця в рівнях смертності серед них після серцевого нападу, порівняно з чоловіками, не настільки велика. І це було б ще менше, якщо б жінки з серцево-судинними захворюваннями були також краще діагностовані.

Дослідження шведських пацієнтів показало, що жінки менш імовірно отримують діагностичні тести на серцево-судинні захворювання, внаслідок чого майже 50 відсотків з них було погано діагностовано. Загалом, це відбувається тому, що серцево-судинні захворювання не виявляються і не лікуються досить рано.

Ті ж дослідження показують, що жінки частіше, ніж чоловіки страждають на діабет та гіпертонію, що значно підвищує ризик ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда. Професор Гейл вважає, що це також не пояснює їх вищу смертність після серцевого нападу. Основною причиною є нерівна допомога між статями в області серцевих захворювань.

Існує ще міф про те, що ішемічна хвороба серця є областю середнього віку. Багато років тому було популярним сказати, що це “хвороба директорів”. Тим часом жінки помирають частіше, ніж чоловіки. Єдина відмінність полягає в тому, що у жінок вона розвивається в більш пізньому віці, але є більш поширеною причиною смерті, ніж рак молочної залози.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *