Жирна риба виявилася пов’язана з підвищеним ризиком передчасної смерті

Речовини, які містяться в жирних сортах риби, м’ясі і молочних продуктах збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

риба з овочами

У Network Open journal today було опубліковано дослідження американських вчених, які прийшли до висновку, що надмірне вживання жирної риби, м’яса і молочних продуктів пов’язано з підвищеним ризиком передчасної смерті.

Учені протягом тривалого часу спостерігали за раціоном людей старше 70 років. Всього в експерименті взяли участь близько тисячі осіб. Виявилося, що люди, у яких був високий рівень поліхлорованих біфенілів ризикували померти передчасною смертю, в основному від серцево-судинних захворювань, на 50% більше, ніж ті, у кого рівень цих речовин був низьким.

Як розповіли фахівці, поліхлоровані біфеніли містяться в жирній рибі, м’ясі і молочних продуктах. Але це не означає, що від вживання цих продуктів треба відмовитися – справа тільки в тому, щоб знати міру. Тобто, дотримуватися принципів раціонального харчування. В такому випадку всі ці продукти принесуть тільки користь і не збільшать ризик розвитку захворювань серця і судин.

Також вчені відзначили, що у своїй роботі вони враховували тільки раціон учасників експерименту, а тепер збираються обробити дані з урахуванням інших факторів, які впливають на розвиток хвороб серця і судин.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *