Живе серце вперше в світі надрукували на 3D-принтері в Ізраїлі

Ізраїльські вчені першими у світі створили у форматі 3D живе серце з людської тканини і «роздрукували на принтері відразу кілька десятків сердець. Ці органи перевірять на тваринах.

Серце

Автори унікального проекту – співробітники Тель-Авівського університету. За даними Jerusalem Post, керівник однієї з лабораторій університету Тал Двір показав процес використання 3D-принтера для друку серця, відтвореного з людських тканин, узятих у пацієнта, і біоматеріалу, які також був створений з використанням клітин людини. Надруковане серце було цілим, містило клітини, кровоносні судини, шлуночки і камери. Живим і пульсуючим.

Єдина відмінність серця, створеного в Ізраїлі, – його мініатюрність. Розмір органу не перевершує декількох сантиметрів (2,5 см), дане серце розраховане на організм кролика. У ході експерименту на 3D-принтері були роздруковані кілька десятків сердець, на друк кожного пішло 3,5 години. Вчені мають намір пересадити серця тваринам, щоб проаналізувати функціональності органу.

Ізраїльські дослідники переконані, що за допомогою даної технології в майбутньому можна буде «друкувати» серця, ідентичні людським. Тоді пацієнтам не доведеться нудьгувати в очікуванні пересадки або приймати сильнодіючі ліки для захисту від відторгнення донорського серця. За словами вчених, серце, та й будь-який інший орган можна буде моделювати на принтері під кожну людину.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *