Експерти склали ТОП-10 найбільш заселених бактеріями місць

Експерти представили увазі ТОП-10 найбільш заселених бактеріями місць. Як з’ясувалося, клавіатура може збирати більше патогенів, ніж унітаз.

бактерія

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), 80% всіх інфекційних захворювань передаються через немиті руки. Непомітно бактерії і віруси поширюються на повсякденні предмети, які потім зачіпаються іншими людьми. У ТОП-10 найбільш небезпечних місць входять: дверні ручки, кошики в супермаркеті, поручні в громадському транспорті, гантелі та інше обладнання в тренажерному залі, клавіатура і комп’ютерна миша, телефони, холодильники, кавоварки, кухонні рушники. У цьому ж списку опинилися тварини, особливо це стосується собак.

На тлі перерахованого вище зазначається, що регулярне миття рук вважається одним з найважливіших заходів по запобіганню хвороб різного роду, а не лише в тому випадку, якщо вони явно брудні. Особливо це стосується повернення додому зі школи, роботи або поїздки, відвідування туалету, приготування і вживання їжі, обгортання дитини, кашлю або чхання, контакту з хворими людьми (в лікарнях ризик зараження особливо високий). Ефективна гігієна означає: використання мила з ретельною обробкою долоні і пальців тривалістю не менше 30 секунд, щоб піна могла досягати прихованих ділянок шкіри.

«Скрізь, де проживає багато людей, є і патогени, тому що багато мікроби, віруси і бактерії знаходяться в організмі і можуть передаватися через руки, дихальні шляхи, слизові оболонки або загальні предмети. Саме тому так важлива гігієна», – підсумували експерти.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *