Експерти назвали 9 маловідомих чинників, що знижують ризик недоумства

Експерти представили увазі 9 маловідомих факторів, які дозволяють знизити ризик недоумства. Дані зібрані з останніх досліджень, що стосуються даної області.

Старече недоумство

Деменцією страждають 47 млн осіб у світі. Як показали дослідження, схильні до більш високого ризику розвитку недуги ті люди, які не мають хоча б середньої освіти. Йдеться не про соціально-економічний статус, а саме навчання. У зв’язку з чим, рекомендується протягом усього життя виконувати різного роду розумові завдання. Після 55 років втрата слуху асоціюється з більш високим ризиком недоумства. В цьому не простежується причинно-наслідкового зв’язку, суть криється в мінімізації погіршення когнітивних функцій. Сюди ж можна віднести стрес через неможливість нормально чути інших людей, що призводить до бажання перебувати на самоті.

Не менш важливий контроль кров’яного тиску. Наявність діабету підвищує ризик деменції, хоча причина цього невідома. Теорія полягає в тому, що підвищений рівень цукру негативно позначається на роботі мозку. У цьому ж списку знаходиться ожиріння, так як воно збільшує ймовірність появи діабету і гіпертонії. Літні люди, які займаються спортом, менш схильні до розвитку недоумства, ніж пенсіонери, що ведуть малорухливий спосіб життя.

Куріння шкідливе не тільки для серцево-судинної системи, хімічні речовини впливають на мозок, що знову ж таки збільшує ризик нейродегенеративних хвороб. Існує зв’язок між станом і депресією. Оскільки остання впливає на гормони стресу, нейрони мозку і гіпокамп, це призводить до погіршення когнітивних функцій. Проводити час з близькими людьми – це не тільки можливість підняти настрій, але і спосіб підтримати активність мозку.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *