Дієтологи з США назвали п’ять міфів про ЗСЖ

ЗСЖ є благодатною темою для створення міфів, заявили дієтологи з США Девід Кац і Марк Біттман. Фахівці розвінчали кілька таких міфів.

Розмова дієтологів про міфічні уявлення з приводу різноманітних правил ЗСЖ відбулася на сторінках видання New York Magazine, що опублікував статтю, в якій експерти назвали поширені помилки в цій сфері. Що ж фахівці вважають міфами?

Потрібно уникати вживання вуглеводів. Від вуглеводів в раціоні зазвичай намагаються позбутися люди, які активно худнуть. За словами дієтологів з США, вуглеводи присутні у всіх продуктах, і вживати їх можна в будь-який час. Якщо і говорити про скорочення вуглеводів, то найправильніше буде скоротити вживання цукру.

Голодування покращує життя і здоров’я. Американські фахівці відзначили, що якщо комусь хочеться голодувати, то можна потренуватися, але в цій справі не потрібно старатися. У чому експерти точно впевнені, голодування не робить людину більш здоровою.

Щоб схуднути, потрібно займатися в спортзалі. Як не дивно, дане твердження автори статті в New York Magazine також назвали міфом. Вчені відзначили, що спорт важливий насамперед для зміцнення організму та імунітету. Проте головною умовою для схуднення є зменшення калорій, які поїдаються.

Від хліба краще відмовитися. Дієтологи наполягають: хороший якісний хліб з цільнозернового борошна – це відмінне джерело клітковини і вітамінів. Але в ньому досить багато калорій. Якщо людина худне, їй на час можна відмовитися від хліба, але іншим, на думку фахівців, доцільно з’їдати щодня один-два шматка хліба.

Організм потрібно «чистити». Ідеї різноманітних детоксів дуже популярні серед прихильників ЗСЖ. Але вчені підкреслюють: детокс організму здійснюється за рахунок вживання певних продуктів, а завдяки роботі печінки і нирок. Якщо кинути палити, почати харчуватися збалансовано, займатися спортом, за очищення організму від токсинів можна не хвилюватися, резюмували експерти.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *