Головні причини розлучення і як його уникнути

Психологи назвали основні причини, через які розпадаються більшість шлюбів, а також дали поради про те, як зберегти сім’ю.

Розлучення

Як не дивно, але однією з найчастіших причин розлучення психологи вважають невміння подружжя спілкуватися один з одним. Нерідко буває так, що період закоханості закінчується, але подружжя не поспішають вибудовувати відносини. В результаті проблеми вчасно не вирішуються, претензії накопичуються, а скандали стають постійним гостем в сім’ї. Це може призвести навіть до ненависті між подружжям, від якої, звичайно, страждає вся родина.

Уникнути такого розвитку подій, здавалося б, просто. Але на ділі міцні відносини вимагають великої роботи, яка, на жаль, під силу не кожній парі. У багатьох випадках дозволити тривалі конфлікти допомагає звернення до фахівців, але психологи запевняють – найголовніше це бажання обох подружжя зберегти шлюб і зміцнити свої відносини.

Часто розлучення відбувається в сім’ях, які були створені під впливом сім’ї або незапланованої вагітності. У таких випадках під одним дахом можуть виявитися люди, абсолютно не готові до сімейного життя. Врятувати шлюб дуже складно, але можливо, знову ж таки, при обопільному бажанні постаратися заради цього.

Ще одна поширена причина розлучення – зрада. Навіть парам, які вже пройшли через багато що, буває важко винести такий удар. Крім спілкування з психологом, допомогти можуть нові спільні плани, відпустку, сімейні захоплення.

Безліч шлюбів розпадаються через побутові труднощі. Найчастіше це проблеми з житлом, коли молодята змушені довгий час жити разом з батьками, але також і інші пов’язані з побутом проблеми. Як вважають фахівці, якщо побутові труднощі – єдина проблема, то це не загроза для шлюбу. У процесі спілкування з такими парами найчастіше виявляється, що справа все ж не в цьому, а, знову ж таки, у невмінні подружжя спілкуватися між собою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *