Вітаміни: чим загрожує передозування вітаміну D?

Приймати вітаміни необхідно для того, щоб залишатися енергійними, здоровими, активними і повними життєвих сил.

вітамін D

З іншого боку, не всі з нас розуміють, що прийом вітамінів вимагає від нас всієї серйозності і уваги. Він не повинен бути безконтрольним, в іншому випадку легко перевищити дозування.

Перед тим, як починати приймати вітаміни, потрібно дізнатися, яким саме має бути їх дозування в нашому випадку і яку саме щоденну дозу не можна перевищувати.

Якщо ти думаєш, що для прийому вітамінів потрібно просто сходити в аптеку, купити продукт і почати приймати його вдома без консультацій у лікаря і володіння необхідною інформацією, ти помиляєшся.

Необхідно пам’ятати про те, що багато продуктів і напоїв вже містять вітаміни, яких ми потребуємо протягом дня. В такому випадку прийом вітамінних комплексів не має ніякого сенсу. Більш того, він може навіть нашкодити нашому здоров’ю.

Не можна забувати про те, що у всьому потрібно знати міру. Надмірності шкідливі, навіть якщо мова йде про щось дуже корисне, наприклад, вітаміни.

Що стосується вітаміну D, він є результатом трансформації холестерину під впливом сонячних променів. Деякі люди отримують достатню кількість сонячних променів і харчуються так, що їх організм не відчуває дефіциту цього вітаміну.

Але є й такі, чий організм не отримує достатню кількість вітаміну D, тому їм необхідно приймати цей вітамін. Основна помилка відбувається тоді, коли ми починаємо пити вітаміни без рецепту і самі визначаємо необхідне дозування препарату.

Такий легковажний підхід може викликати інтоксикацію.

Інтоксикація, спричинена передозуванням вітаміну D

Нудить

Вітамін D не розчиняється водою, тому нашому організму стає важко від нього позбавитися. Поступово він починає накопичуватися в нашому тілі.

Цей мікроелемент діє як стероїдний гормон і циркулює всередині клітин нашого тіла.

Коли наш організм отримує занадто велику кількість цього вітаміну, рецептори і білки, які приймають його виявляються зайнятими і втрачають можливість з’єднання з новими молекулами вітаміну D.

Через це вітамін починає вільно циркулювати по нашому тілу, збільшуючи засвоєння кальцію кишечником. Це призводить до розвитку гіперкальціємії. Крім цього від передозування вітаміну D страждають органи такі як легені, нирки та серце.

Що стосується інших, більш легких розладів, що виникають через зловживання вітаміном D, то слід відзначити наступні проблеми:

 • Нудота і блювота
 • Запор
 • М’язова втома і біль у кістках
 • Нервове напруження і депресія
 • Сплутаність свідомості

Щоденна доза вітаміну D не може перевищувати 4000 МО. Отримати передозування цього вітаміну в результаті перебування на сонці і вживання певних продуктів практично неможливо.

Для появи інтоксикації концентрація вітаміну в крові пацієнта повинна перевищувати 150 нг/мл (375 нмоль/л).

На щастя, практично всі випадки передозування вітаміну D оборотні. Рідко хто з пацієнтів доходить до розвитку кальцифікації артерій і ниркової недостатності.

Симптоми інтоксикації

Біль в шлунку

У деяких випадках інтоксикація вітаміном D розвивається безсимптомно. В інших випадках у пацієнта можуть спостерігатися такі ознаки, як:

 • Гіперкальціємія
 • Нудота і блювот
  а
 • Запор
 • Нервове напруження
 • Слабкість
 • Сплутаність свідомості
 • Підвищення артеріального тиску
 • Ниркова недостатність
 • Втрата слуху
Метод виведення з організму вітаміну D

Риб'ячий жир

Насамперед необхідно звернутися до медичного фахівця для призначення необхідних аналізів та обстеження. Це дозволить встановити кількість вітаміну в крові.

Лабораторний аналіз повинен проводитися після завершення первинного лікарського огляду.

Якщо кількість цього мікроелемента в крові перевищено, необхідно припинити прийом вітаміну.

Навіть якщо пацієнт приймає 10000 МО вітаміну D на день, ризик інтоксикації залишається досить низьким. Тим не менш, бажано дотримуватись рекомендованої дози і не приймати більше 4000 МО вітаміну. Що стосується дітей та літніх людей, то їм буде досить 700 МО.

Крім цього дуже важливо ясно уявляти собі, скільки вітаміну D надходить в наш організм разом з їжею. Якщо ти не зустрічаєшся з дефіцитом сонячних променів, необхідність додаткового прийому вітаміну відсутня.

Зазвичай вітамін D виписують людям, що живуть у місцях з низькою кількістю сонячного світла.

Зверни увагу на прийняту їжу. Риба, квасоля, молоко, апельсиновий сік та інші продукти можуть містити від 600 до 1000 МО вітаміну D.
Таке харчування в поєднанні з сонячним світлом покриває потребу нашого організму в цьому вітаміні.

 • У разі передозування цього вітаміну потрібно скоротити вживання їжі і добавок з вмістом кальцію.
 • При цьому слід звернути увагу на продукти і напої, що містять натрій.

Нарешті, слід зазначити, що інтоксикація вітаміном D може проявитися лише через кілька місяців або навіть років, адже, як ми вже говорили, цей розлад досить важко виявити.

Тому необхідно навчитися відрізняти симптоми інтоксикації від ознак інших захворювань і розладів та приділяти увагу її профілактиці.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *