Від чого залежить тривалість життя

Як вважають вчені, середня тривалість життя людини запрограмована природою.

Мозок

Американські вчені прийшли до висновку, що тривалість життя людини більшою мірою залежить від природи. Вони з’ясували, що середня тривалість життя представників будь-якого виду ссавців залежить від кількості нейронів в головному мозку.

Дослідники вивчили дані про спостереження за більш ніж 700 видами тварин, в основному ссавців і птахів. Ця інформація була зіставлена з середньою кількістю нейронів в головному мозку. Коли вдалося знайти зв’язок, вчені почали “передбачати” тривалість життя тварини за кількістю нейронів в її мозку. Ця формула спрацьовувала в 75% випадків.

Коли ж з дослідження виключили птахів і додали коефіцієнти маси тіла та метаболізму, які вже раніше розглядалися в багатьох інших роботах в якості факторів, що впливають на тривалість життя, прогнозувати тривалість життя за кількістю нейронів вийшло ще точніше.

Людей дослідники розглядали окремо, так як ми все ж досить далекі від інших ссавців. Зокрема, у людей потрібно було врахувати тривалий період відсутності фертильності – дитинство і старість. Але, як виявилося після врахування всіх факторів, що середня тривалість життя людини точно така ж, як у інших ссавців з аналогічною кількістю нейронів головного мозку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

З’ЯСОВАНО ПРИЧИН ВИСОКОЇ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ЖІНОК

КУРІННЯ СКОРОЧУЄ ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ МІНІМУМ НА 12 РОКІВ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *