Відомий метод схуднення назвали марним

Вчені заявили про те, що популярна порада дієтологів вживати їжу з маленьких тарілок, щоб наїдатися меншою кількістю, – абсолютно себе не виправдовує. Результати дослідження, яке показало це, опубліковані в журналі Apetite.

Їжа

Про те, що «правило маленьких тарілок» не працює як спосіб схуднення, повідомили дослідники з Університету імені Бен-Гуріона в Ізраїлі. Їх експерименти продемонстрували: голодні люди досить точно визначають обсяги їжі незалежно від розміру посуду. Тобто, маленькими тарілками їх не обдурити.

Класти їжу на маленькі тарілки радять, так як вважається, що в такому посуді порції здаються набагато більшими. В результаті такого психологічного обману людина швидше відчуває насичення – їй здається, що вона з’їдає багато.

Однак після дослідів, в яких шматки піци розкладалися по тарілках різного розміру, вчені дійшли висновку, що мозок голодної людини володіє дуже хорошою здатністю аналізувати інформацію, пов’язану з їжею, і тому на прийом із маленькими тарілками не піддається.

«Ми переконалися, що стратегія не працює, коли люди дійсно голодні, тобто не приймали їжі три години і більше. Їм можна запропонувати їжу в невеликій тарілці, але голод від цього не зменшиться», – резюмували автори проекту.

Джерело: МедікФорум

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *