Відкрито нову смертельну небезпечну особливість алкоголю

За умови, що людина щодня вживає спиртне, її ризик стати жертвою недоумства всіх типів різко зростає, при цьому деменція може бути ранньою. Даний висновок був зроблений канадськими вченими з Інституту досліджень психічного здоров’я.

Алкоголь

Хронічний прийом алкогольних напоїв є основною причиною слабоумства у відносно молодому віці, заявили дослідники в публікації MedicalXpress. Згідно з їх даними, хворіють недоумством частіше жінки, ніж чоловіки, – але представники сильної статі частіше страждають від ранніх форм когнітивних розладів.

Висновок про те, що постійне вживання алкоголю збільшує ризик розвитку слабоумства, був зроблений після того, як дослідники проаналізували майже 60 тисяч зареєстрованих у Франції випадків ранньої деменції. З’ясувалося, що 57% захворювань були пов’язані у пацієнтів саме з тягою до спиртного. Розрахунки показали, що для розвитку деменції вистачає щоденного вживання чоловіками – 60 грамів етанолу, жінками – 40 грамів етанолу.

«Хронічний алкоголізм пов’язаний з іншими факторами ризику розвитку деменції – куріння тютюну, високим кров’яним тиском, діабетом, депресією», – додали автори роботи.

Днями вчені з Пенсільванського університету в США отримали нове підтвердження теорії про те, що ставлення людини до алкоголю, як і реакція її організму на спиртне, залежать від генетики. Зокрема, ними був виявлений ген, активність якого алкоголь сприймається людиною як неприємний продукт, – будучи «включеним», цей ген значно посилював фізіологічну реакцію на спиртне.

Щоб прискорювати виведення алкоголю з організму, оптимізуючи тим самим процес детокс печінки, медики радять приймати вітаміни групи В, а також С.

Джерело: MedikForum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *