Вчені розробили новий підхід до лікування атеросклерозу

Вчені з Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана провели дослідження, що дозволили розробити новий підхід до лікування атеросклерозу. Суть полягає у впливі активного компонента на затвердіння артерій. Стаття відповідного змісту опублікована в журналі Nature.

Атеросклероз

За словами дослідників, при кожному запаленні є супутній збиток, тому що нейтрофіли, клітини імунного захисту, також ушкоджують тканини. При атеросклерозі на внутрішній стінці судин утворюються жирові, вапняні і білкові відкладення. Нейтрофіли вивільняють свою ДНК і, отже, гістони, які цитотоксичні. Вони вбивають сусідні клітини, в разі атеросклерозу – це гладкі м’язові клітини. При цьому клітинна смерть спрацьовує через отвори, коли рідина входить в клітку до тих пір, поки вона не лопне. Результат: наліт стає нестійким, оскільки він більше не стабілізується м’язовими клітинами. Грунтуючись на цих висновках, вчені розробили новий підхід до терапії атеросклерозу, використовуючи техніку молекулярного моделювання, вони створили пептид, який зв’язується з гістоном і тим самим приймає токсичну функцію.

Експерти відзначають, що механізм дії може бути перенесений на інші запальні захворювання, такі як артрит і хронічні запалення кишечника. Що стосується мінімізації ризику розвитку атеросклерозу, то вчені радять додавати в раціон риб’ячий жир.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *