Вчені назвали головних винуватців безсоння

У спробах осягнути природу безсоння вчені з Амстердамського вільного університету провели перше в світі дослідження за участю більше мільйона чоловік. До цього наймасовішим вважався проект, в якому взяли участь 700 тисяч чоловік.

Безсоння

Голландські фахівці вивчили ДНК, зразки якої були взяті у 1,3 мільйона чоловік, – нічого подібного досі не виконувалося. В результаті цього розслідування вони виявили, що сучасним людям заважають нормально спати гени. В цілому вчені змогли виділити 956 генів, які «диригують» безсонням.

Безсоння – одне з наймасовіших порушень у здоров’ї, з яким стикаються сучасні люди. За словами дослідників, нею страждають майже 30 відсотків населення Землі. Генетичні передумови розвитку безсоння, відзначають фахівці, можуть робити людину схильною не тільки до проблем з нормальним сном, – при цьому також можуть виникати депресія, неврози, тривожність.

Крім того, виявилося, що безсоння тісно пов’язане зі зменшенням тривалості життя, а також з погіршенням когнітивних здібностей: люди, які страждають від безсоння, гірше сприймають нову інформацію.

Раніше австралійський фізіолог Рік Хей опублікував рекомендації для людей, які страждають від труднощів із засипанням і нічним відпочинком. Одним з кращих засобів, які допомагають нормально спати ночами, експерт назвав ромашковий чай.

Джерело: MedikForum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *